خانه محصولات کیت‌های تشخیصی و تحقیقاتی کیت اندازه گیری اسیدهای آمینه
محصولات
کیت اندازه گیری اسیدهای آمینه
  • مشخصات فنی
  • گالری تصاویر
  • فایل

اسیدهای آمینه انواعی از مولکول های زیستی هستند که به عنوان اجزا ساختاری پروتئین ها عمل می کنند. در مجموع بیست نوع اسید آمینه مختلف در ساختار پروتئین ها دیده می شود و تعدادی اسید آمینه دیگر نیز در بدن موجود هستند که در واقع حد واسط های متابولیکی سایر اسید های آمینه بوده و نقصان در سنتز و متابولیسم آنها منجر به بروز برخی انواع بیماری می شود. در راس تمام بیماری های متابولیک مرتبط با اسید های آمینه بیمای فنیل کتونوری قرار دارد. کودکان فنیل کتونوری در بدو تولد به ظاهر سالمند. در انتهای سال اول زندگی کاهش ۵۰ واحد ضریب هوشی را داریم. در صورت عدم درمان منجر به عقب ماندگی ذهنی شدید و اختلال گفتاری می‌گردد.

به همین دلیل غربالگری نوزادان به کمک اندازه گیری میزان فنیل آلانین خون در بدو تولد، مهمترین راه تشخیص این بیماری قبل از آنی است که بافت عصبی دچار صدمه شده باشد.  HPLC یکی از حساسترین، دقیق ترین و مقرون به صرفه ترین روشهای اندازه گیری فنیل آلانین می باشد که می تواند هم برای غربالگری نوزادان و هم برای پایش فرآیند درمان در افرادی که PKU در آنها تایید شده است، استفاده شود.  کیت اندازه گیری اسیدهای آمینه شرکت بهان تشخیص توانایی اندازه گیری 20 اسید آمینه اصلی در نمونه سرم، ادرار و مایع مغز نخاعی را دارا می باشد.

مشخصات کالا

محدوده خطی: 1000-1 میکرومولار

حد تشخیص: 0.1 میکرومولار

تعداد تست در هر کیت: 100

زمان آنالیز: 35 دقیقه

ریکاوری: 98%

ضریب تغییرات اینتراسی: 6%

ضریب تغییرات اینترااسی: 5%

شرایط نمونه

نمونه سرم یا ادرار و یا مایع مغز نخاعی

از زمان نمونه برداری بیش از 1 ساعت نگذشته باشد و برای مدت طولانی‌تر نمونه حتماً باید فریز شود.

مراحل آماده‌سازی نمونه

 

200µL از نمونه پلاسما را درون لوله آزمایش شیشه ای ریخته و 50µL از محلول Internal Standard به آن اضافه شود. سپس 800µL Precipitation به آن اضافه نموده و به مدت 30 ثانیه بخوبی مخلوط شود. نمونه در دور 4000 دور در دقیقه بمدت 8 دقیقه سانتریفوژ شود. 250uL از محلول شفاف بالای رسوب را درون یک لوله آزمایش ریخته و 100 µL از محلول  شماره 1 و 50uL از محلول OPA به آن اضافه شود و به مدت 2 دقیقه بخوبی مخلوط شود. سپس 25uL از محلول شماره 2 به مخلوط اضافه و به مدت 10 ثانیه مخلوط گردد. 50 µLاز محلول آماده شده و 200 µL  فاز متحرک A  مخلوط شده و مقدار 100uL از این مخلوط در هر بار آزمایش به سیستم تزریق می گردد.

نمونه کروماتوگرام HPLC

تصویری در گالری موجود نیست.

فایلی موجود نیست.

عضویت در خبرنامه
مستقر در مرکز